Informujemy iż z dniem 8 października 2020 portal wyłącza następujące funkcjonalności: wystawianie nowych wniosków, przedłużania aukcji.

Informujemy iż z dniem 2 listopada 2020 roku zlikwidowane zostaną wszystkie subkonta na portalu**. W związku z tym prosimy o wypłaty z subkont do dnia 30 października. Od dnia 2 Listopada spłaty pożyczek będą możliwe tylko bezpośrednio na rachunek prywatny pożyczkobiorcy. Pozostawiamy możliwość prywatnych wiadomości w celu ustalenia szczegół dotyczących spłat.
rozwiń więcej opcji
Zmiany w działaniu portalu
Informujemy iż z dniem 8 października 2020 portal wyłącza następujące funkcjonalności: wystawianie nowych wniosków, przedłużania aukcji. Informujemy iż z dniem 2 listopada 2020 roku zlikwidowane zostaną wszystkie subkonta na portalu. W związku z tym prosimy o wypłaty z subkont do dnia 30 października. Od dnia 2 Listopada spłaty pożyczek będą możliwe tylko bezpośrednio na rachunek prywatny pożyczkobiorcy. Pozostawiamy możliwość prywatnych wiadomości w celu ustalenia szczegółów dotyczących spłat.
Zmiana oprocentowania pożyczek
W związku z obniżeniem stóp procentowych Rady Polityki Pieniężnej, maksymalne oprocentowanie pożyczki w serwisie Sekrata.pl od dnia 05.03.2015 zmaleje do 10%.
Zmiana oprocentowania pożyczek
W związku z obniżeniem stóp procentowych Rady Polityki Pieniężnej, maksymalne oprocentowanie pożyczki w serwisie Sekrata.pl od dnia 09.10.2014 zmaleje do 12%.

W dziale FAQ staramy się odpowiedzieć na wszystkie pytanie dotyczące działania portalu. Jeżeli jednak nie znajdziesz tutaj satysfakcjonującej Cię odpowiedzi zapraszamy do formularza kontaktowego. Nasi pracownicy udzielą odpowiedzi w ciągu 24 godzin od daty jego wysłania.


Co to jest portal Sekrata.pl ?
Sekrata.pl to portal internetowy umożliwający pożyczanie oraz inwestowanie pieniądzy wśród internautów.

Jak mogę stać się członkiem społeczności Sekrata.pl ?
Aby stać się członkiem społeczności Sekrata.pl musisz dokonać rejestracji w serwisie, mieć ukończone 18 lat oraz posiadać konto bankowe zarejestrowane na Twoją osobę.

Nie przyszedł e-mail aktywujący konto. Co mam zrobić ?
Przede wszystkim prosimy o sprawdzenie folderu SPAM w Twojej skrzynce pocztowej. Jeżeli wiadomości tam nie ma, prosimy o kontakt za pomocą formularza kontaktowego. Administracja niezwłocznie wyśle list aktywacyjny ponownie lub aktywuje Twoje konto w serwisie Sekrata.pl

Moje konto jest już aktywne. Jakie są dalsze kroki, aby w pełni móc korzystać z portalu Sekrata.pl ?
Aby w pełni korzystać z konta w portalu Sekrata.pl należy przede wszystkim uzupełnić dane personalne oraz dokonać stosownych weryfikacji. Uzupełnienie danych jest konieczne. Bez nich administratorzy nie wykonają weryfikacji oraz nie udzielą zgody na inwestowanie oraz pożyczanie pieniędzy. Aby uzupełnić dane należy przejść do zakładki "Moje konto / Zmień dane" po zalogowaniu.

Uzupełniłem dane. Jak mogę dokonać weryfikacji ?
Aby dokonać weryfikacji należy zasilić swoje subkonto na portalu odpowiednią kwotą. W tym celu w zakładce "Moje konto / Subkonto" wpisujemy odpowiednią kwotę. Po jej wpisaniu system generuje dane potrzebne do wykonania przelewu. Jeżeli posiadasz konto w jednym z naszych banków partnerskich środki pojawią na Twoim koncie w ciągu kilku minut. Jeżeli posiadasz konto w innym banku niż portal Sekrata.pl, pieniądze zostaną zaksięgowane zgodnie z sesjami Elixir.

Ok, pieniądze wpłacone oraz dopisane do subkonta, ale dalej nie wiem jak dokonać weryfikacji ?
Jeżeli posiadasz już środki na swoim subkoncie, przejdź do zakładki "Moje konto / Weryfikacje" oraz kliknij "Weryfikuj" przy wymaganej weryfikacji. System przekaże zgłoszenie do administratorów, którzy mają 48h na zweryfikowanie Twojej osoby. W przypadku weryfikacji adresu lub pracodawcy, administratorzy portalu Sekrata.pl mają 7 dni roboczych na wysłanie listu weryfikacyjnego oraz wykonanie telefonu do siedziby Twojej firmy.

Moje konto zostało zweryfikowane pozytywnie, co teraz ?
Jeżeli Twoje konto zostało zweryfikowane pozytywnie przez administratorów portalu Sekrata.pl możesz wnioskować o pożyczkę lub inwestować wolne środki na portalu.

Na jaką kwotę mogę wystawić moją pierwszą aukcję ?
W serwisie Sekrata.pl występuje system oceniania użytkownika - potocznie zwany rating. Działa on wedle poniższego schematu:

- minimalna pożyczka 100 zł, maksymalna 1500 zł.

- minimalna pożyczka 100 zł, maksymalna 3500 zł. Dostępna po spłacie lub inwestycji 1500 zł

- minimalna pożyczka 100 zł, maksymalna 7500 zł. Dostępna po spłacie lub inwestycji 3500 zł

- minimalna pożyczka 100 zł, maksymalna 12500 zł. Dostępna po spłacie lub inwestycji 7500 zł

- minimalna pożyczka 100 zł, maksymalna 50000 zł. Dostępna po spłacie lub inwestycji 12500 zł

Każda pożyczka rozkładana jest na raty. Maksymalny okres spłaty pożyczek do 12500 zł to 36 miesięcy.
Dla pożyczek większych od 12500 zł jest to okres 48 miesięcy.

Wziąłem pierwszą pożyczkę. Kiedy otrzymam środki ?
Po finalizacji aukcji środki automatycznie dopisywane są do Twojego subkonta (pomniejszone o prowizję portalu Sekrata.pl), w zakładce Moje aukcje generuje się umowa pożyczki w formacie PDF oraz harmonogram spłaty kredytu. Aby wypłacić pieniądze na Twoje konto bankowe należy przejść do zakładki "Subkonto / Wypłać środki"

Jaką pobieracie prowizję od sfinalizowanej aukcji ?
Domyślna prowizja dla każdego użytkownika to 1% od kwoty pożyczki.

Chcę wypłacić pieniądze z subkonta, czy ponosze jakieś koszty ?
Serwis Sekrata.pl wypłaca środki z subkonta na dwa sposoby:

  • przelew zwykły
  • szybki przelew za pomocą systemu BlueCash

Przelew zwykły jest bezpłatny i realizowany tylko w dni robocze. Szybki przelew za pomocą systemu obciążony jest opłatą manipulacyjną 3 zł + 1 zł za każdy wyplacany 1000 zł.

Jak długo będę czekał na pieniądze ?
Pieniądze przelewane są od razu po otrzymaniu Twojego zgłoszenia wypłaty. Jeżeli zaznaczyłeś opcję "Szybki przelew" w formularzu wypłaty, przelewana kwota zostanie dodatkowo pomniejszona o 3 zł + 1 zł (BlueCash.pl) za każdy wypłacony 1000 zł lub 1 zł w przypadku przelewów wewnętrznych, a pieniądze znajdą się na Twoim rachunku bankowym w ciągu godziny. Wykonując szybkie przelewy korzystamy z usługi Blue Cash. Jeżeli nie zaznaczyłeś opcji "Szybki przelew" przy wystawianiu aukcji, portal Sekrata.pl przeleje środki w czasie 3 dni roboczych bez pobierania opłaty manipulacyjnej.

Jestem inwestorem, jak dużo mogę zainwestować ?
Operator serwisu Sekrata.pl nie ogranicza pożyczkodawców w ich inwestycjach. Maksymalna kwota inwestycji w jednej aukcji to 5000 zł. Istnieje możliwość inwestycji w dowolną ilość aukcji.

Czy wpłata środków na subkonto jest płatna ?
Nie. Nie ponosisz żadnych kosztów związanych z wpłatą środków na swoje subkonto.

Jakie jest maksymalne oprocentowanie pożyczki ?
Maksymalne oprocentowanie pożyczki na portalu Sekrata.pl wynosi 12% w skali roku.

Jak usunąc konto z portalu Sekrata.pl ?
Aby usunąc konto użytkownika na portalu Sekrata.pl należy wysłać e-mail z adresu zarejestrowanego na portalu Sekrata.pl z prośbą o usunięcie konta. Kasowane konto nie może być uczestnikiem aukcji jako inwestor, nie może posiadać niespłaconych pożyczek oraz założonych nowych aukcji, nie może oczekiwać na spłaty rat od pożyczkobiorców, a suma pieniędzy na subkoncie użytkownika musi wykazywać 0 PLN.

Co to jest dodatkowy bonus dla inwestora ?
Maksymalna kwota bonusu dla inwestora to 10% od kwoty udzielonej pożyczki. Jest to dobrowolne wynagrodzenie pożyczkobiorcy dla pożyczkodawcy w podziękowaniu za inwestycję w aukcji. Kwota bonusu dzielona jest pomiędzy wszystkich inwestorów na aukcji i dopisywana do ich subkonta niezwłoczni po finalizacji aukcji.

Co to jest próg sukcesu ?
Wystawiając aukcje możesz ustalić jaką minimalną kwotą jesteś zainteresowany. Jeżeli np. wystawiłeś aukcję w kwocie 1000 zł z progiem sukcesu 10% to wystarczy, że inwestorzy wpłacą 100 zł i Twoja aukcja zostanie sfinalizowania niezależnie od tego czy uda Ci się zebrać docelową kwotę. Jeżeli np. wystawisz aukcję w kwocie 1000 zł z progiem sukcesu 50%, a zbierzesz tylko 400 zł - twoja aukcja nie zostanie sfinalizowana.


Dział FAQ jest na bieżąco uaktualniany. Zapraszamy do zadawania pytań za pomocą formularza kontaktowego.

Pozdrawiamy,
zespół Sekrata.pl


 

Chcesz być informowany o nowościach i zmianach
w serwisie Sekrata.pl? Zapisz się na darmowy newsletter!